HTML

Szálka

Élővizek mindhalálig! Nyálka, pikkelyek, síkosság, fokgazdálkodás. Heroikus küzdelem az első nyilvánosan közvetített vágótokívásért.

Friss topikok

  • Don Pármezán: @gringo: A fokgazdálkodás jó dolog volt, mert az is csak volt már, múlt időben. Minket, kisszersz... (2019.07.21. 20:44) Sumák hálózás árvízkor
  • Mária Kosztolányi: Bóni-fok, Bóni Antalról kapta a nevét, ha többet szeretnél tudni róla szívesen mesélek. A Bóni gró... (2019.03.21. 00:49) Bóni gróf varsát húz a faszára.
  • csiró géza: @nyubocs: Türelme nem volt hiábavaló. (2019.03.09. 12:53) Cifrafosat a vajhal
  • Vélemény Pista: ? (2019.02.24. 11:45) Lota lota to Kerka
  • WildBear: @Girhes Joe: Látom, erre 9 év alatt nem jött válasz, pedig engem is érdekelt volna.. (2018.02.17. 17:00) Tiltott módszerek III.

Linkblog

Sziklákon mászkál a legújabb harcsa

2009.01.27. 21:33 csiró géza

A Jóisten a harcsaféléket azért teremtette, hogy a halbiológusoknak állandó kihívást teremtsen a munkájukhoz. Mert nem elég, hogy a legnagyobbra nőnek az édesvizi halak közül, izgága evolúciós viselkedésükkel képesek állandóan új fajokká alakulni. Van akváriumtisztogató harcsa, péniszben turkáló harcsa, felnőtt korában háton úszó harcsa, sőt egyes kutatók szerint a mitológiai szirének is a Suchmann Tamás-bajuszúak családjába tartoztak.

Téltábornok még szögre sem akasztotta harcsabőrböl készült lódingját, és máris kopogtat a rendszertan ajtaján az új pundrafelfedezés. A harcsaegyetem friss gólyája egy igazi fehér holló az pikkelyesek között, pláne, hogy nincs is neki. Van helyette fej- és farokpáncélja. Nem szeret úszni, annak ellenére, hogy Venezuela magashegyvidéki folyóiban honos. Nincs is igazán szüksége rá, mert a dunai gébek által használt, és az akvaristák által is széles körben ismert "jól rászívom magam a kövekre" módszerrel tengeti életét. A mi vadonat új bajuszosunk azonban többet tud ennél, ugyanis hasi úszói is átalakultak - kvázi lábakká. Ezekkel aztán vígan araszol hernyó módjára a köveken, és amikor egy brutális zivatar után haragossá válik folyó, ő kimászik a sziklára, uszonyának középső sugarát kimerevíti, és úgy int be a rohanó sáros vízben szerencsétlenkedő pisztrángoknak. 

Természetesen, ahogy az lenni szokott, a helyét a tudomány még nem tisztázta a rendszertan bonyolult hálójában, de neve már van neki: Lithogenes wahari

Szólj hozzá!

Címkék: tudomány harcsa lithogenes wahari

A bejegyzés trackback címe:

https://szalka.blog.hu/api/trackback/id/tr99907113

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása